ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Żeglarskie Mistrzostwa Polski po raz pierwszy na Jeziorze Goczałkowickim

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA było jednym ze współorganizatorów rozegranych w dniach 28 - 31 sierpnia 2014 r. Mistrzostw Polski w Klasie Omega Sport i Omega Standard. Ta jedna z najważniejszych w sezonie regatowym imprez po raz pierwszy odbyła się na Jeziorze Goczałkowickim, będącym obecnie największym akwenem żeglarskim w województwie śląskim.

W regatach uczestniczyło kilkadziesiąt drużyn z całego kraju, rywalizujących o tytuły mistrzowskie w siedmiu biegach. Po trzydniowych zmaganiach najlepszym w klasie Omega Standard okazał się zespół z Bydgoszczy prowadzący łódź o nazwie „Awangarda” w składzie: Romuald, Sebastian i Martyna Knasieccy. W klasie Sport Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna w składzie Krzysztof Małecki, Patryk Wojtkiewicz i Bartłomiej Banasik płynący na łodzi „Błękitny Piotruś”.

W rywalizacji mistrzów udział wzięła także młoda drużyna reprezentująca Zaporę w Goczałkowicach płynąc na łodzi oznaczonej logo GPW. Jan i Michał Goccy oraz Wojciech Siudy zajęli wprawdzie 20 miejsce, ale tym samym uplasowali się w połowie stawki najlepszych w Polsce zespołów w klasie Omega Standard.

Zawodom towarzyszyło wiele atrakcji dla widzów i sympatyków żeglarstwa odbywających się w ramach festynu na terenie wokół goczałkowickiej zapory i w pobliżu siedziby Centrum Badawczo -Edukacyjnego EkoCentrum. Głównym organizatorem tegorocznych mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Pszczynie.

Foto: Marek Grucka, Piotr Biernat