Kliknij i wybierz kolor tła strony

ZUW DZIEĆKOWICE
LABORATORIUM
ZUW GOCZAŁKOWICE

Wręczono puchary w regatach śląskich przedsiębiorstw wodociągowych w Goczałkowicach

Szósta edycja regat śląskich przedsiębiorstw wodociągowych „Silesian Water Cluster’s Sailing Cup 2014” odbyła się na Jeziorze Goczałkowickim 13 września 2014 r. W rozegranych dwóch biegach o puchary Marszałka Województwa Śląskiego i Prezesa Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA uczestniczyło 17 załóg reprezentujących m. in. Urząd Wojewódzki, jacht kluby śląskich samorządów oraz przedsiębiorstwa wodociągowe z naszego regionu.

Tradycyjnie imprezę, zorganizowaną przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, rozpoczęto uroczystym apelem z udziałem gości regat. Oprócz Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy oraz Wójta Goczałkowic Gabrieli Plachy uczestniczył w nim senator Bogusław Śmigielski, który przyznał, że jest zwolennikiem powrotu żeglarzy na Jezioro Goczałkowickie. Dziś, liczne regaty organizowane w tym miejscu są dowodem na to, że warto było przed kilku laty otworzyć ten zbiornik dla tych, którzy uprawiają sporty wodne- mówił senator Śmigielski.

Nawiązując do tego prezes GPW Łukasz Czopik powiedział, że powrót żaglówek i tradycji żeglarskich do Goczałkowic był jednym z celów Spółki i władz regionu służący temu, by mieszkańcy mogli jeszcze bardziej docenić fakt, że w naszym województwie mamy akwen- jeden z największych na południu kraju- nazywany nie bez powodu śląskim morzem.

Choć w tych regatach nie wyniki sportowe były najważniejsze, ale możliwość poznania i zaprzyjaźnienia się z ludźmi pracujących w tej samej branży, których oprócz zawodowych obowiązków łączy wspólna pasja żeglarska, to i tak emocje podczas sportowych zmagań były niemałe. Tym bardziej, że odbywały się one pod okiem sędziego klasy międzynarodowej Henryka Wolnego.

Dla gości i kibiców atrakcji też nie zabrakło. Rywalizację żeglarzy obserwować można było podczas organizowanych rejsów po jeziorze, a na brzegu degustować specjały przygotowane przez Gospodarstwo Rybackie i uczestniczyć w pokazie pracy radaru burzowego znajdującego się na dachu budynku EkoCentrum.

 Członek Zarządu Województwa Arkadiusz Chęciński wręczył Puchar Marszałka i nagrodę - beczkę rumu załodze z Jacht Klubu w Pszczynie w składzie: Szymon Kempny, Mariola Bilińska i Dagmara Porębska. 

Puchar Prezesa Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz nagrodę otrzymała drużyna z PWiK Dąbrowa Górnicza z Radosławem Stachurskim, Markiem Stachurskim i Krzysztofem Siulińskim. Na podium stanęła także ekipa z GPW Zapora z Wojciechem Siudym, Jackiem Gockim i Michałem Gockim oraz drużyna mieszana z MPWiK Jaworzno i Chorzowsko -Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Dariuszem Walotkiem, Julianem Stumffem oraz Michałem Mnichem.

Pełne wyniki VI edycji regat „Silesian Water Cluster’s Sailing Cup 2014”

Technologie

Najnowsze technologie uzdatniania wody oraz zarzadzania jakością sieci wodociągowej. Poznaj je.

Nasze obiekty

Zapraszamy do obejrzenia mapy naszych obiektów rozmiesczonych na terenie całego Górnego Śląska.

Dane teleadresowe

Górnośląskie Przedsiębiorstwo
Wodociągów S.A. w Katowicach

ul. Wojewódzka 19
40-026 Katowice
Tel. +48 32 6038 861
Fax +48 32 6038 614