ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Wręczono puchary w regatach śląskich przedsiębiorstw wodociągowych w Goczałkowicach

Szósta edycja regat śląskich przedsiębiorstw wodociągowych „Silesian Water Cluster’s Sailing Cup 2014” odbyła się na Jeziorze Goczałkowickim 13 września 2014 r. W rozegranych dwóch biegach o puchary Marszałka Województwa Śląskiego i Prezesa Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA uczestniczyło 17 załóg reprezentujących m. in. Urząd Wojewódzki, jacht kluby śląskich samorządów oraz przedsiębiorstwa wodociągowe z naszego regionu.

Tradycyjnie imprezę, zorganizowaną przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, rozpoczęto uroczystym apelem z udziałem gości regat. Oprócz Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy oraz Wójta Goczałkowic Gabrieli Plachy uczestniczył w nim senator Bogusław Śmigielski, który przyznał, że jest zwolennikiem powrotu żeglarzy na Jezioro Goczałkowickie. Dziś, liczne regaty organizowane w tym miejscu są dowodem na to, że warto było przed kilku laty otworzyć ten zbiornik dla tych, którzy uprawiają sporty wodne- mówił senator Śmigielski.

Nawiązując do tego prezes GPW Łukasz Czopik powiedział, że powrót żaglówek i tradycji żeglarskich do Goczałkowic był jednym z celów Spółki i władz regionu służący temu, by mieszkańcy mogli jeszcze bardziej docenić fakt, że w naszym województwie mamy akwen- jeden z największych na południu kraju- nazywany nie bez powodu śląskim morzem.

Choć w tych regatach nie wyniki sportowe były najważniejsze, ale możliwość poznania i zaprzyjaźnienia się z ludźmi pracujących w tej samej branży, których oprócz zawodowych obowiązków łączy wspólna pasja żeglarska, to i tak emocje podczas sportowych zmagań były niemałe. Tym bardziej, że odbywały się one pod okiem sędziego klasy międzynarodowej Henryka Wolnego.

Dla gości i kibiców atrakcji też nie zabrakło. Rywalizację żeglarzy obserwować można było podczas organizowanych rejsów po jeziorze, a na brzegu degustować specjały przygotowane przez Gospodarstwo Rybackie i uczestniczyć w pokazie pracy radaru burzowego znajdującego się na dachu budynku EkoCentrum.

 Członek Zarządu Województwa Arkadiusz Chęciński wręczył Puchar Marszałka i nagrodę - beczkę rumu załodze z Jacht Klubu w Pszczynie w składzie: Szymon Kempny, Mariola Bilińska i Dagmara Porębska. 

Puchar Prezesa Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz nagrodę otrzymała drużyna z PWiK Dąbrowa Górnicza z Radosławem Stachurskim, Markiem Stachurskim i Krzysztofem Siulińskim. Na podium stanęła także ekipa z GPW Zapora z Wojciechem Siudym, Jackiem Gockim i Michałem Gockim oraz drużyna mieszana z MPWiK Jaworzno i Chorzowsko -Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Dariuszem Walotkiem, Julianem Stumffem oraz Michałem Mnichem.

Pełne wyniki VI edycji regat „Silesian Water Cluster’s Sailing Cup 2014”