ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Skąd się bierze woda w kranie? Czyli jak działa Zakład Uzdatniania Wody Goczałkowice

W ciekawej i nowoczesnej edytorskiej formule ukazał się kolorowy folder poświęcony prezentacji procesu uzdatniania wody do picia jaki dokonuje się w Zakładzie Uzdatniania Wody w Goczałkowicach.

Zdjęcia, ikonografie i przystępne rysunki prezentują największy i najnowocześniejszych w Polsce zakład produkujący każdego dnia wodę dla ponad miliona sześciuset tysięcy mieszkańców aglomeracji śląskiej. Ukazana jest także jego rola w całym 900- kilometrowym systemie zaopatrzenia w wodę województwa śląskiego.

Okazją do wydania tego wydawnictwa jest zbliżająca się 60 rocznica powstania zakładu w Goczałkowicach, który już od początku swego istnienia umożliwiał dostarczenie mieszkańcom Śląska trzykrotnie więcej wody niż do tej pory. Jego budowniczowie zużyli wówczas 960 tys. ton różnego rodzaju materiałów budowlanych. Gdyby nimi załadować 20 tonowe wagony kolejowe-byłoby ich 45 tys. Oprócz podobnych ciekawostek najnowsze wydawnictwo GPW w niekonwencjonalny i ciekawy sposób umożliwia prześledzenie drogi jaką woda pokonuje płynąc z górskiej rzeki do kranów na Śląsku.

Folder dla wszystkich zainteresowanych dostępny jest w głównym holu siedziby GPW w Katowicach przy ulicy Wojewódzkiej 19 oraz w Zakładzie Uzdatniania Wody w Goczałkowicach ul. Jeziorna 5.

Zapraszamy do lektury!

Folder w wersji elektronicznej – do pobrania