Zawiozą flagę GPW do Zakopanego

Rowerzyści –maratończycy z GPW po raz trzeci wyruszają na letnią trasę, tym razem wzdłuż południowej granicy Polski.

Czterech pracowników GPW: Roman Bibrzycki, Dawid Frank, Adam Kajser z Zakładu Uzdatniania Wody w Dziećkowicach oraz Alan Orluk z Wydziału Ochrony startują od 3 lat w letnim rowerowym maratonie, którego przebieg sami sobie wyznaczają.

Planują objechać trasę wzdłuż wszystkich granic Polski. Do tej pory udało im się pokonać drogi prowadzące wzdłuż polskiego wybrzeża oraz wschodniej granicy pedałując przez blisko 2 tys. kilometrów. Teraz czeka ich najtrudniejsze wyzwanie – południowa granica, biegnąca w górskim terenie.

Alan Orluk zapowiada, że ekipa rowerzystów wyjedzie z Katowic nad ranem 12 lipca 2017 r pociągiem w kierunku Rzeszowa. Stamtąd busem dotrą do Polańczyka nad Jeziorem Solińskim. Następnie – zgodnie z planem- kierować się będą w kierunku Ustrzyk Górnych ponieważ w tym miejscu zakończono zeszłoroczną wyprawę wzdłuż wschodniej granicy Polski. Mijając Ustrzyki Górne podążą dalej wzdłuż południowej granicy Polski. Tradycyjnie omijać będziemy drogi asfaltowe tak by jeszcze bardziej móc zatopić się w pięknie przyrody tego rejonu Polski- mówi Alan Orluk.

W tym roku rowerowi maratończycy z GPW w półtora tygodnia chcą dojechać w okolice Zakopanego a przy sprzyjających okolicznościach do Żywca tak, by w przyszłym roku z tego miejsca kontynuować dalszą część tej wyprawy.

Podobnie jak w poprzednich latach, wzdłuż północnej granicy Polski ze Świnoujścia do Piasków oraz wschodniej granicy Polski z Bolci do Ustrzyk Górnych, maratończycy pojadą ubrani w stroje z barwami spółki, wioząc flagę z flagą z logo GPW a także gadżety firmowe. Często na trasie letniego maratonu spotykają na ludzi ciekawych, interesujących się wodnymi sprawami na Śląsku. To – jak sami mówią -świetna okazja do pochwalenia się tym, co nazywamy śląskim skarbem wodnym, a którego nie ma nikt w kraju.

Ich przygody śledzić można będzie na ich profilach Facebooku: Profil Facebook Wyprawy
oraz GPW: Link Facebook GPW