W GPW można skontrolować także… samochody

W bazie samochodowej GPW w Piekarach Śląskich przy ulicy Rozalki 1 uruchomiono nowoczesną ogólnodostępną samochodową stację diagnostyczną.

Choć Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów jest znane przede wszystkim z dostarczania wody, z której korzysta wielu mieszkańców naszego regionu, to chętni mogą skorzystać także z innych jego usług. Dotyczy to m.in. kierowców, zarówno samochodów osobowych, ciężarowych, specjalnych, jak i autobusów, z myślą o których spółka uruchomiła nowoczesną stację diagnostyczną. Takie działanie nie jest przypadkowe - GPW posiada czterdziestoletnie doświadczenie w dziedzinie przeglądów technicznych pojazdów.

W zmodernizowanych pomieszczeniach ze specjalistycznym sprzętem, które mieszczą się przy ul. Rozalki 1 w Piekarach Śląskich, posiadacze wszelakich samochodów i autobusów, przyczep, naczep, motocykli oraz ciągników rolniczych mogą skorzystać z pełnej gamy badań technicznych i profesjonalnych przeglądów rejestracyjnych wszystkich typów pojazdów. Wykonują je diagności z wysokimi kwalifikacjami. Jakość ich pracy jest potwierdzona patronatem Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

Stacja oferuje m.in. kontrolę luzów w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, kontrolę geometrii kół, analizę spalin silników o zapłonie iskrowym, pomiar zadymienia spalin silników z zapłonem samoczynnym, kontrolę prawidłowości działania amortyzatorów, pomiar poziomu hałasu zewnętrznego pojazdu na postoju czy sprawdzanie i ustawianie świateł.

Zobacz także:

- specjalna stronę stacji: Zobacz
- profil stacji na Facebooku: Zobacz
- rozmowę Radia Piekary z diagnostą : Zobacz