Nasza cenna woda, zawsze potrzebna

W wyjątkowy sposób Światowy Dzień Wody potraktowały dzieci z wybranych szkół i przedszkoli objętych patronatem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

22 marca ponad setka dzieci z pięciu szkół z Katowic i Piekar Śląskich rywalizowała o najlepsze miejsca w konkursach wiedzy pod zbiorczym i wiele mówiącym tytułem „Skąd się bierze woda w kranie”.

Pytania były trudne, a nagrody atrakcyjne. Nikt więc żartów sobie nie robił, zwłaszcza, że każdej drużynie aktywnie i głośno kibicowała spora grupa ich koleżanek i kolegów. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Katowicach, która nie tylko zaoferowała gościnnie udekorowane pomieszczenia ale i zadbała o dodatkowe atrakcje da uczestników konkursów promujących wiedzę o wodzie.

Dzieci startowały w konkursach oraz w wodnych sprawnościowych testach wymagających nieraz dużej odwagi i sporych umiejętności. Trzeba było też wykazać się dużą wiedzą o wodzie i sposobami jej oszczędzania na co dzień. Okazało się, iż wielu młodych zawodników doskonale orientowało się czym jest nasz regionalny „Wodny Skarb” i jakie daje nam możliwości, a także jak bardzo ważna dla życia na Ziemi jest woda.

Jedną z trudniejszych konkurencji i wymagających współpracy wszystkich uczestników wodnej zabawy było stworzenie plakatów ekologicznych związanych tematycznie z wodą jako najważniejszego na Ziemi surowca. Na końcu zaś było dużo zabawy, śmiechu i obietnic, że przy następnych konkursach o wodzie nikogo nie zabraknie, a ci, którym się nie udało teraz zapowiedzieli, że pokażą jeszcze co potrafią.

Zdjęcia: Paulina Rozpondek