Sportowe rywalizacje wodociągowców nad morzem

W zakończonej 20 maja w Mielnie tegorocznej spartakiadzie wodociągowców po raz dwunasty uczestniczyła 50 osobowa drużyna pracowników Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

W tym roku do zawodów stanęło kilkuset zawodników z 60 drużyn reprezentujących zakłady wodociągowe z całej Polski. Rywalizowali o medale w 23 konkurencjach rozgrywanych indywidualnie albo zespołowo.

Zorganizowano rozgrywki w klasycznych sportowych dyscyplinach jak piłkę nożną, siatkówkę, tenis stołowy czy strzelanie. Ale najwięcej emocji i radości wywoływały dość nowatorskie dyscypliny jak… bieg w spodniach trzyosobowych, wyścig w butach po plaży czy też rajdy taczek z tacą stewarta.

Tym razem wyniki reprezentacji GPW może nie były szczególnie imponujące ale też wstydzić nie było się czego. W końcu miejsca w drugiej dziesiątce też były ważne tym bardziej, że stosowny puchar za uczestnictwo dotarł w całości do Katowic wraz z wiosenną opalenizną zawodniczek i zawodników.

Można więc powiedzieć, że w tym roku bardziej niż medalowe pozycje liczyła się dobra zabawa, świetny humor i bliskość morskiej plaży. Tego nie zabrakło.