Trenowali wzdłuż najważniejszej magistrali wodnej

Trzech śmiałków na czele z pracownikiem GPW Piotrem Kaletą postanowiło wystartować w barwach naszej firmy w tegorocznym morderczym maratonie triathlonowym IRONMAN, który odbędzie się w sierpniu w Gdyni.

Próbą generalną ich rowerowych możliwości było dwukrotne pokonanie trasy jaką płynie woda dostarczana mieszkańcom Śląska z Kobiernic koło Bieska Białej do Goczałkowic. W sumie ponad 70 km górskimi, leśnymi duktami i poboczami prowadzącymi wzdłuż naszej najważniejszej wodnej magistrali. Wysiłek spory, a różnica poziomów czasami sięgała nawet 100 metrów, bo też woda z Beskidów na Śląsk w głównej mierze płynie grawitacyjnie, bez wspomagania pompami zasilanymi energią elektryczną. Pokonując ten dystans rowerzyści mogli o tym przekonać się na własnych nogach, zwłaszcza jadąc z powrotem i pedałując pod górę.

To jednak nie jedyne ich wyzwania. Od roku trenują też pływanie i bieganie. Odbywające się od 3 do 5 sierpnia 2018 r najsłynniejsze amatorskie zawody triathlonowe polegać będą bowiem na przejechaniu rowerem 90 kilometrów, przebiegnięciu 21 km i przepłynięciu w wodach Bałtyku 1,9 km Całą trasę, w której uczestniczy zwykle ok 2 tysięcy osób pokonać trzeba maksymalnie w 8 godzin. Wygrywają najszybsi i najwytrwalsi.

Trzymamy kciuki za naszych, żeby flagę z logo GPW mogli sfotografować także na mecie.

Zobacz – trening rowerowy wzdłuż trasy przebiegu magistrali wodnej z Beskidów na Śląsk.

Relive 'GPW - Czaniec : Goczałkowic - by PsychoTaci'