Święto dzieci w obiektach GPW przez… cały rok

Z okazji Dnia Dziecka w Stacji Uzdatniania Wody w Maczkach dla dzieci ze szkół i przedszkoli objętych patronatem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów zorganizowano grę terenową, jej uczestnicy mogli popisać się wiedzą o wodzie Teraz takich edukacyjnych wodnych imprez będzie więcej.

W tym roku zainteresowanie spędzeniem święta dzieci w obiektach GPW okazało się tak duże, że imprezy związane z Dniem Dziecka trzeba było przedłużyć na cały tydzień.

Największą atrakcją była specjalna dwukilometrowa gra terenowa dla dzieci i młodzieży zorganizowana na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Maczkach. Oprócz pokonania ustawionych przeszkód młodzi zawodnicy musieli pochwalić się wiedzą o tym skąd bierze się woda w kranie.

Uczestniczące w grze dzieci w 2 osobowych zespołach zatrzymywały się na przygotowanych dla nich punktach i brały udział w rożnych konkurencjach, na przykład: zbieranie okazów przyrodniczych, rozwiązanie specjalnych quizów wiedzy o wodzie czy rozpoznawanie smaków wody.

Nie zabrakło też prawdziwych sportowych zmagać i emocji podczas biegu na czas, pokonywania przeszkód, skakania w gumę czy konkursu malowania kredą. Dzieci tez mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w "fotobudce". Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem nagród zwycięzcom i obietnicami spotkania się za rok.

Tymczasem Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zamiast dotychczasowych dni otwartych dla zwiedzających obiekty Spółki, chętnych do zgłębienia tajemnic produkcji wody do picia zaprasza każdego dnia, nawet w wakacje.

Osobą koordynującą tę niekonwencjonalną edukacyjną akcję jest Katarzyna Kozioł tel 32/6038687, z która wcześniej należy nawiązać kontakt. Pierwszeństwo w zwiedzaniu będą mieli oczywiście uczniowie z placówek oświatowych objętych patronatem GPW. Tym samym Dzień Dziecka w GPW uda się wydłużyć na cały rok.

Zdjęcia: Katarzyna Kozioł