Superciekawa wodna INDUSTRIADA zmoczyła każdego kto chciał

Tłumy pasjonatów techniki wraz z rodzinami i odwiedziły w ramach tegorocznej INDUSTRIADY Zabytkową Stację Uzdatniania Wody „Zawada” w Karchowicach koło Pyskowic i… nie było rozczarowanych.

Podobnie jak w latach poprzednich w „Zawadzie” nie zabrakło atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Wszyscy mogli porządnie się zmoczyć się biorąc udział w wodnych zabawach, konkursach i eksperymentach prezentujących fizyczne i chemiczne możliwości wody. Pełno przy tym było śmiechu, dobrego jedzenia i całkiem niemało wiedzy o wodzie jako najważniejszym i każdemu bardzo bliskim surowcu.

Organizowane od dziewięciu lat przez Śląski Urząd Marszałkowski Święto Szlaku Zabytków Techniki już na stałe wpisało się w kalendarz najbardziej atrakcyjnych imprez odbywających się w regionie corocznie w czerwcu . Choć pomysł został zainspirowany niemieckim wydarzeniem o nazwie „ExtraSchicht”, organizowanym od 2001 roku w Zagłębiu Ruhry, to INDUSTRADA woj. śląskiego jest dziś największym jednodniowym festiwalem kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo – Wschodniej. W tym roku imprezy INDUSTRIADY odbywały się w 44 obiektach w 25 miastach regionu.

Zobacz fotoreportaż z przebiegu INDUSTRIADY w Stacji ZAWADA