GPW na harcerskim zlocie w Gdańsku

Śląscy wodniacy stanowili dużą grupę w ponad 2 300 osobowej reprezentacji Chorągwi Śląskiej ZHP na największym powojennym zlocie harcerstwa, który 15 sierpnia zakończył się w Gdańsku, nie zabrakło na nim Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Uczestnikom zlotu GPW dostarczyło przygotowane dla nich bidony na wodę. Jak się okazało bidony przydały się nie tylko w podróży ze Śląska na Wybrzeże ale także podczas licznych zajęć, warsztatów i gier terenowych, których na zlocie nie brakowało. Olbrzymi Zlot ZHP, w którym uczestniczyło 15 tysięcy harcerzy zorganizowano na Wyspie Sobieszewskiej z okazji 100 –lecia odzyskania niepodległości i istnienia Związku Harcerstwa Polskiego.

Trwająca od kilku lat aktywna współpraca GPW z harcerzami - wodniakami nie jest przypadkowa. Wielokrotnie harcerze w swych działaniach wokół zbiorników wodnych udowadniali, że są nie tylko dobrymi i sprawdzonymi partnerami ale wręcz młodymi ambasadorami GPW w dbaniu o stan akwenów w naszym regionie oraz w promocji kultury spędzania czasu nad wodą.

Dlatego oprócz Wiosennego Spływu Odrzańskiego, w którym co roku bierze udział kilkuset śląskich wodniaków, licznych regat, biwaków i obozów żeglarskich, harcerze organizują regularne patrole dbające o utrzymanie porządku wokół nabrzeży Jeziora Goczałkowickiego. Wiele razy podczas całorocznej pracy związanej z dbaniem o sprzęt żeglarski czy tez doskonaleniem swych umiejętności śląscy wodniacy mogą liczyć na wsparcie patronackie i merytoryczne pracowników Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Za wspieranie śląskich harcerzy prezes GPW Łukasz Czopik otrzymał od nich Kryształowa Kulę Przyjaciela Śląskich Wodniaków oraz ozdobną Laską Skautową i honorowy tytuł „Niezawodnemu Przyjacielowi ZHP” jako wyraz największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób niebędących członkami ZHP.

Foto: ZHP