Złote i srebrne medale z flagą GPW w tle

Startująca z logo GPW policjantka z Katowic Monika Nawrat zdobyła złoty i srebrny medal podczas VII Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych, które odbyły się we wrześniu w Hiszpanii.

Starszy sierżant Monika Nawrat z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wystartowała w dwóch konkurencjach. W biegu długodystansowym Halfmarathon, który odbył się na trasie Los Barrios- Algeciras, nasza zawodniczka była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. W biegu przełajowym cross 7 km, który odbył się w mieście La Linea, katowicka policjantka wywalczyła srebrny medal i stanęła na drugim stopniu podium.

Bieganie stało się dla Moniki Nawrat jej największą pasją od 2015 roku. Od tego czasu jest ich wielką pasjonatką, a na treningi poświęca każdą pozasłużbową chwilę, a medale sypią jej się jak z rękawa. W roku, oprócz sukcesów podczas Mistrzostw w Hiszpanii, zdobyła także brązowy medal podczas Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie w Pile.

Podobnie jak podczas startu Moniki w trakcie Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w Los Angeles Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów było jednym z partnerów, dzięki którym możliwy był jej udział w międzynarodowej rywalizacji biegających sportowo policjantów.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne starty!