Najlepsi żeglarze wśród wodociągowców. X Regaty o Puchar Prezesa GPW SA. Łączą ich dwie pasje – żeglarstwo i woda.

Przedstawiciele przedsiębiorstw wodociągowych rywalizowali w jubileuszowych X Regatach o Puchar Prezesa Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Areną zmagań był tradycyjnie zbiornik w Goczałkowicach-Zdroju. W zawodach wystartowały załogi z całego regionu. Nie brakowało emocji i zaciętej rywalizacji.

O miano najlepszych żeglarzy wśród wodociągowców walczyły załogi m. in. z Katowic, Dąbrowy Górniczej, Pszczyny, Wodzisławia Śląskiego, a nawet Chodzieży. Zawody uroczyście rozpoczęli Prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Henryk Drob i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Początkowo załogi musiały mierzyć się nie z rywalami, a z flautą. Całkowicie bezwietrzna pogoda szybko jednak minęła i żeglarze mogli rozpocząć rywalizację na Jeziorze Goczałkowickim. Zalety i urokliwość tego miejsca podkreślał Marszałek Jakub Chełstowski.

– Mamy mnóstwo pięknych miejsc i staramy się zawsze pokazywać jak bogate walory turystyczne i sportowe ma Województwo Śląskie. Zbiornik Goczałkowicki jest fantastyczny. Takie miejsca jak to chcemy pokazywać poprzez różne wydarzenia. Na Śląsku jest multum atrakcji i miejsc - w tym wiele wodnych - gdzie można spędzać wolny czas, uciekając nieco od zgiełku wielkich miast. – podkreślił Marszałek Jakub Chełstowski.

X jubileuszowe Regaty o Puchar Prezesa GPW SA nie przyniosły niespodzianek. Po raz kolejny czołowe lokaty zajęli żeglarze z Dąbrowy Górniczej. Zwyciężyła załoga Dariusz Bałazy – sternik, Dawid Palka, Krzysztof Brzezinka, którzy tym razem reprezentowali Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie, drugie miejsce na podium zajęli Radosław Stachurski – sternik, Joanna Pestyk i Marek Stachurski reprezentujący Dąbrowskie Wodociągi. Nas natomiast bardzo cieszy trzecie miejsce załogi GPW SA Oddział Zbiorniki w składzie: Michał Wądek – sternik, Jadwiga Małecka i Wojciech Siudy. Każda załoga otrzymała okazałe żeglarsko-marynarskie Puchary w postaci beczek rumu.

Jubileuszowe Regaty były tak naprawdę tylko wstępem do spotkania ludzi branży wodociągowej i podsumowania całorocznej współpracy.

- Tego typu spotkanie jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w przyjacielskiej atmosferze. Rozmawiamy o czekających nas wyzwaniach oraz o tym jak wspólnie na nie reagować i jak je rozwiązywać. – podsumował Henryk Drob, Prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.