ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Gospodarstwo rybackie

Zbiornik goczałkowicki zaopatruje w wodę pitną i przemysłową wiele miejscowości Górnego Śląska co powoduje, że posiada status zbiornika wodociągowego, w którym absolutnym priorytetem jest jakość (czystość) wód. Powoduje to, że wszelkie działania podejmowane w obrębie samego zbiornika (rybactwo i wędkarstwo) jak i w jego najbliższym otoczeniu (turystyka i rekreacja w strefie brzegowej), muszą być podporządkowane szczególnej dbałości o stan czystości wód.
W przypadku gospodarki rybackiej oznacza to, że powinna ona wspomagać te działania poprzez odpowiedni model gospodarowania o charakterze wybitnie regulacyjnym, który polega na dostosowywaniu intensywności odłowów poszczególnych ryb i grup gatunków występujących w zbiorniku do zmian zachodzących w ich strukturze i liczebności oraz na zarybieniach wyłącznie wybranymi gatunkami ryb, wspomagającymi realizowany typ gospodarki.

Zapraszamy na stronę rybaczówki!

Specjalnie dla Państwa utworzona została osobna strona internetowa naszego Gospodarstwa Rybackiego na której znajdziecie Państwo więcej szczegółów. W szczególności na temat wędkowania, wypoczynku i zakupu ryb.


Zobacz więcej