Dajemy ludziom wodę a woda to życie

Produkujemy i hurtowo dostarczamy wodę przeznaczoną do spożycia dla 3,5 miliona mieszkańców aglomeracji śląskiej.

Kontakt

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach

ul. Wojewódzka 19, 40-026 Katowice
Tel. +48 32 6038 861, Fax: +48 32 6038 614
E-mail: gpw@gpw.katowice.pl
WWW: www.gpw.katowice.pl
KRS: 0000247533
NIP: 634-012-87-88
REGON: 271506695
Kapitał Zakładowy: 425 875 100 zł wpłacony w całości



Jednostki organizacyjne

Wydział

Imię i nazwisko

Telefon

Adres e- mail

Prezes Zarządu
Dyrektor Generalny

Łukasz Czopik

32 6038 862
32 6038 718

gpw@gpw.katowice.pl

Sekretariat Prezesa
Dyrektora Generalnego

Sekretariat

32 6038 862
32 6038 718

gpw@gpw.katowice.pl
sekretariat@gpw.katowice.pl

Wiceprezes Zarządu
ds. Finansowych

Aleksandra Zamasz

32 6038 866

gpw@gpw.katowice.pl

Wiceprezes Zarządu
ds. Produkcji

Mirosław Szemla

32 6038 873

gpw@gpw.katowice.pl

Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych

Marek Balt

32 6038 870

gpw@gpw.katowice.pl

Główny Księgowy

Aleksandra Słowikowska

32 6038 864

a.slowikowska@gpw.katowice.pl

Pełnomocnik ds. SZJ

Magdalena Pyzik

32 2009 642

m.pyzik@gpw.katowice.pl

Rzecznik Prasowy

Piotr Biernat

32 6038 780
668 260 073

p.biernat@gpw.katowice.pl

Dyrektor Pionu Produkcji

Marek Czechowski

32 6038 791

m.czechowski@gpw.katowice.pl

Dyrektor Sieci i Dystrybucji

Jerzy Muszer

32 6038 717

j.muszer@gpw.katowice.pl

Dyrektor Pionu Organizacyjnego

Dorota Gardoń

32 6038 868

d.gardon@gpw.katowice.pl

Dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju

Michał Czarski

32 6038 793

m.czarski@gpw.katowice.pl

Dyrektor ds. Zarządzania Finansowego

Tomasz Białas

32 6038 796

t.bialas@gpw.katowice.pl

Dyrektor Pionu Inwestycji

Alina Kopiec-Zając

32 2597 139

a.zajac@gpw.katowice.pl

Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa i Administracji

Leszek Pietraszek

32 2597 700

l.pietraszek@gpw.katowice.pl

Wydział Organizacji

Wydział Sprzedaży

Katarzyna Psyk

32 6038 623

k.psyk@gpw.katowice.pl

Wydział Sprawozdawczości

Beata Graboń

32 6038 799

b.grabon@gpw.katowice.pl

Wydział Finansowy

Jadwiga Ochot

32 6038 720

j.ochot@gpw.katowice.pl

Wydział Księgowości Majątkowej i Materiałowej

Alina Durka

32 6038 758

a.durka@gpw.katowice.pl

Wydział Rozrachunków i Rozliczeń Kosztów

Anna Kloc

32 6038 726

a.kloc@gpw.katowice.pl

Wydział Strategii Finansowej

Wydział Polityki Kadrowej

Anna Matera

32 6038 734

a.matera@gpw.katowice.pl

Wydział Kontroli Wewnętrznej

Grzegorz Brzęczek

32 2597 139

g.brzeczek@gpw.katowice.pl

Wydział Spraw Obronnych i Zabezpieczenia Mienia

Rafał Śliwinski

32 6038 711

r.sliwinski@gpw.katowice.pl

Wydział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Wojciech Paszek

32 6038 737

w.paszek@gpw.katowice.pl

Wydział Badania Wody

Krzysztof Trybulec

32 2009 644

k.trybulec@gpw.katowice.pl

Wydział Ochrony Środowiska

Danuta Kuriata

32 6038 738

d.kuriata@gpw.katowice.pl

Wydział Zarządzania Nieruchomościami

Joanna Mołdrzik

32 6038 775

j.moldrzik@gpw.katowice.pl

Wydział Administracji i Spraw Socjalnych

Krystyna Adamska

32 6038 693

k.adamska@gpw.katowice.pl

Wydział Spraw Pracowniczych

Wanda Kurek

32 6038 645

w.kurek@gpw.katowice.pl

Wydział Zamówień Publicznych

Dorota Buzuk

32 6038 719

d.buzuk@gpw.katowice.pl

Wydział Koordynacji Inwestycji i Remontów

Agnieszka Gawęda

32 2597 139 w.330

a.gaweda@gpw.katowice.pl

Wydział Planowania i Przygotowania Inwestycji i Remontów

Jerzy Zieliński

32 2597 139 w.306

j.zielinski@gpw.katowice.pl

Wydział Mechaniczn-Energetyczny  

Janusz Siuta

32 6038 783

j.siuta@gpw.katowice.pl

Wydział Pomiarów i Automatyki

Roman Ligoń

32 6038 643

r.ligon@gpw.katowice.pl

Wydział Transportu

Marek Bedlicki

32 6038 611

m.bedlicki@gpw.katowice.pl

Wydział Zaopatrzenia i Gospodarki Magazynowej

Tadeusz Błaszczyk

32 6038 697

t.blaszczyk@gpw.katowice.pl

Wydział Strategii i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych

Beata Chaber-Grabowska

32 6038 685

b.grabowska@gpw.katowice.pl

Wydział Produkcji

Wydział Eksploatacji Sieci

Główna Dyspozytornia

32 6038 600

dyspozytor@gpw.katowice.pl

Wydział Controllingu, Analiz Ekonomicznych i Budżetowania

Grażyna Knap

32 6038 797

g.knap@gpw.katowice.pl

Wydział Informatyki

Maciej Surowiec

32 6038 746

m.surowiec@gpw.katowice.pl

Wydział Badań i Rozwoju



Zenon Szlęk
dr hab. inż. Izabela Zimoch
Justyna Worach

32 2597 139,
32 2597 139
wew. 303
wew. 346
wew. 345
wew. 308



z.szlek@gpw.katowice.pl
i.zimoch@gpw.katowice.pl
j.worach@gpw.katowice.pl



Oddziały

Jednostka

Nazwisko
i imię

Adres

Telefon

Adres e- mail

ZUW Dziećkowice

Tomasz
Biedalak

ul. Wodna 3
41-407 Imielin

32 222 34 34

zpw.dzieckowice@gpw.katowice.pl

ZUW Goczałkowice

Michał
Nowak

ul. Jeziorna 5
43-230 Goczałkowice Zdrój

32 210 30 51
32 210 30 83

zpw.goczalkowice@gpw.katowice.pl

SUW Będzin

Marek Psuj

ul. Siemońska 45
42-500 Będzin

32 267 69 59
32 269 21 61

opw.bedzin@gpw.katowice.pl

SUW Bibiela

Marek
Wieluniecki

ul. Woźnicka 99
42-610 Miasteczko Śląskie

32 285 20 15

opw.bibiela@gpw.katowice.pl

SUW Czaniec

Maciej
Matusiak

ul. Wodociągowa 1
43-356 Kobiernice

33 829 21 50

zpw.czaniec@gpw.katowice.pl

SUW Kozłowa Góra

Józef
Horzela

ul. Leśna 34
42-584 Wymysłów

32 287 68 74

zpw.kozlowagora@gpw.katowice.pl

SUW Łazy

Zbigniew
Maroszek

ul. Wypaleniska 18
42-525 Dąbrowa Górnicza

32 264 04 35

opw.lazy@gpw.katowice.pl

SUW Maczki

Zbigniew
Natkaniec

ul. Wodociągi 4
41-217 Sosnowiec

32 294 81 35

zpw.maczki@gpw.katowice.pl

SUW Miedary

Leszek
Kuta

ul. Polarna
42-680 Tarnowskie Góry

32 284 17 09
32 284 20 69

opw.miedary@gpw.katowice.pl

SUW Strumień

Jarosław Gabryś

ul. M.Brodeckiego 17
43-246 Strumień

33 857 01 10

opw.strumien@gpw.katowice.pl

SUW Zawada

Aleksander
Trzęsicki

ul. Bytomska 6
42-674 Karchowice

32 233 78 34

zpw.zawada@gpw.katowice.pl

OSM Bytków

Eugeniusz
Idzik

ul. Wróblewskiego 34
41-106 Siemianowice Śląskie

32 228 22 07

osm.bytkow@gpw.katowice.pl

OSM Czarny Las

Jarosław
Woszczyński

ul. Hallera 80
41-709 Ruda Śląska

32 244 47 41

osm.czarnylas@gpw.katowice.pl

OSM Mikołów

Stanisław
Staroń

ul. Filaretów 1
43-190 Mikołów

32 226 22 52

osm.mikolow@gpw.katowice.pl

OSM Murcki

Krzysztof
Rajca

ul. Białobrzeska
40-749 Katowice

32 255 62 11

osm.murcki@gpw.katowice.pl

OSM Pszów

Grzegorz
Koczy

ul. Traugutta 121
44-370 Pszów

32 457 83 43

osm.pszow@gpw.katowice.pl

OSM Zagórze

Dariusz Pikuła

ul. Lenartowicza 1
41-219 Sosnowiec

32 263 59 54

osm.zagorze@gpw.katowice.pl

OSM Żory

Marek Gaszka

ul. Szczejkowicka 4
44-240 Żory

32 434 29 98

osm.zory@gpw.katowice.pl

Oddział Gospodarki Wodomierzowej

Piotr Mazur

ul. Parkowa 10
41-500 Chorzów

32 241 08 64

p.mazur@gpw.katowice.pl

Zbiorniki wodne:
- Goczałkowice
- Kozłowa Góra

Andrzej
Siudy

ul. Jeziorna 86
43-230 Goczałkowice Zdrój

32 210 70 70

zap@use.pl
zbiorniki@gpw.katowice.pl

Gospodarstwo Rybackie

Łukasz Pszczeliński

ul. Łukasiewicza 30 43-241 Łąka

32 210 50 79

ogr.rybaczowka@gpw.katowice.pl

Oddział Ratownictwa Chemicznego

Kowalczyk Stanisław

ul. Jeziorna 5
43-230 Goczałkowice Zdrój

32 210 30 51
32 210 30 83

zpw.goczalkowice@gpw.katowice.pl