ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rejestr Akcjonariuszy

Zarząd Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A (dalej: Spółka) informuje, że od dnia 01 marca 2021 r. w miejscu księgi akcyjnej został wprowadzony Rejestr Akcjonariuszy. Prowadzi go profesjonalny podmiot, który na podstawie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, jest uprawniony do prowadzenia rachunków papierów wartościowych.

Rejestr Akcjonariuszy Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. jest prowadzony przez BM PKO BP S.A.

ABY UZYSKAĆ DOSTĘP DO REJESTRU AKCJONARIUSZY NALEŻY PRZEPROWADZIĆ DEMATERIALIZACJĘ AKCJI

  • wszelkie sprawy związane z Rejestrem będzie można załatwić osobiście w Punktach Obsługi Klienta Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego (dalej „POK”). Akcjonariusze, którzy wyrazili zgodę na komunikację elektroniczną ze Spółką oraz z PKO BP BM, będą mogli część czynności zrealizować za pośrednictwem aplikacji eRA tj. będą mogli przeglądać Rejestr oraz pobrać wyciąg z rejestru (dostęp pasywny).

  • po podpisaniu odrębnej umowy z PKO BP BM zakres czynności dostępnych dla Akcjonariusza w aplikacji eRA będzie szerszy i obejmował będzie miedzy innymi możliwość składania dyspozycji wydania świadectwa rejestrowego. Zawarcie takiej umowy jest to dobrowolną decyzją akcjonariusza.

Szczegółowe informacje dot. obsługi Akcjonariuszy znajdują się na stronie internetowej: https://www.bm.pkobp.pl/elektroniczny-rejestr-akcjonariuszy/informacje-dla-akcjonariuszy/

Uprzejmie prosimy o przekazanie powyższych informacji osobom, które posiadają akcje Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A., ale nie mają możliwości wglądu na stronę internetową Spółki z uwagi na wiek lub stan zdrowia, a także spadkobiercom zmarłych pracowników Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A., którzy często nie mają świadomości, że zmarły był posiadaczem akcji.

KONTAKT

BM PKO BP S.A.:

- pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GÓRNOŚLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW S.A.:

- szczegółowe informacje można uzyskać w dni robocze w godzinach od 9:00 – 12:00 pod nr telefonu (32) 60 38 639, (32) 60 38 708 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Akcjonariusze

Nowy podmiot prowadzący Rejestr Akcjonariuszy, tj. PKO BP S.A. udostępnił Akcjonariuszom możliwość korzystania z e-RA PKO BP (elektroniczny Rejestr Akcjonariuszy).

Akcjonariusze, którzy dokonali dematerializacji akcji do 30 lipca br., aby uzyskać dostęp do e-RA powinni udać się na najbliższego Punktu Obsługi Klienta PKO BP S.A.

Wykaz POK znajduje się pod adresem: https://www.bm.pkobp.pl/placowki/

Dowiedz się wiecej

Przeczytaj pozostałe istotne informacje związane z tym tematem.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.
ul. Wojewódzka 19, 40-026 Katowice
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: +48 32 6038 861
fax: +48 32 6038 614

KRS: 0000247533
NIP: 634-012-87-88
REGON: 271506695
Kapitał Zakładowy: 425 875 100 zł wpłacony w całości


2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.